با قدردانی از نقش آزینیك،

تقویت زیست بوم فناوری قم نیازمند نقش آفرینی حرفه ای رسانه هاست

تقویت زیست بوم فناوری قم نیازمند نقش آفرینی حرفه ای رسانه هاست

به گزارش آزینیک رئیس پارک علم و فناوری قم، با تکیه بر تأثیر فراوان حضور حرفه ای رسانه در پوشش اخبار و رویدادهای حوزه نوآوری و فناوری در استان، بر پایداری و معرفی ظرفیت های زیست بوم فناوری قم، نقش ایرنا در این خصوص را برجسته دانست و از آن قدردانی نمود.


سید حسین اخوان علوی روز دوشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قم، زیست بوم فناوری را موضوعی سرنوشت ساز برای کشور دانست و تصریح کرد: حیات امروز و آینده کشور به تحقق این زیست بوم و بهره گیری از ظرفیت های حوزه فناوری و نوآوری ها رقم خورده است و دراین زمینه همراهی رسانه ها در تحقق این مهم ضروریست.
وی برخورد فعالانه و حرفه ای خبرگزاری جمهوری اسلامی دراین زمینه را شایسته تقدیر دانست و افزود: پوشش سریع، خوب، دقیق و درست رویدادهای حوزه فناوری و نوآوری و پارک علم وفناوری استان بعنوان محور این زیست بوم، توسط خبرگزاری ایرنا حرفه ای و از درک صحیح اهمیت این زیست بوم است.
رئیس پارک علم و فناوری قم، با اعلان اینکه رسانه ها رکم مهم زیست بوم فناوری هستند، اضافه کرد: معرفی ظرفیت های و رویدادهای مهم زیست بوم فناوری علاوه بر امیدآفرینی در جامعه و بستر لازم برای بهره گیری بیشتر از این ظرفیت را فراهم می آورد.
اخوان علوی افزود: اخبار حوزه فناوری علاوه بر داشتن مخاطبان عمومی، مورد توجه و دل گرمی جامعه نخبگانی هم می شود بنا بر این پوشش صحیح و دقیق اخبار زیست بوم فناوری می تواند آثار مثبت زیای به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به روند شکل گیری و بلوغ زیست بوم فناوری قم اظهار داشت: پارک علم و فناوری قم در سال ۱۳۹۱ بعنوان یکی از آخرین پارک های علم و فناوری در کشور تاسیس شد و امروز با گذشت ۹ سال آن چنان توسعه پیدا کرده است که میتوان گفت این پارک امروز به یک زیست بوم تبدیل گشته است.

اخوان علوی افزود: پارک علم و فناوری استان، بنیاد نخبگان، صندوق پژوهش و فناوری کریمه و همینطور هفت مرکز رشد، پنج شتابدهنده و ۶ مرکز نوآوری همچون بازیگران اصلی زیست بوم نوآوری و فناوری قم هستند.
رییس پارک علم و فناوری قم با اشاره به ظرفیت های زیست بوم فناوری استان افزود: وجود ۲۰۰ واحد فناور، ۹۷ شرکت دانش بنیان و حضور فعال دانشگاه های استان همچون ظرفیت های فناوری قم است.
وی با اعلان اینکه زیست بوم فناوری استان بعنوان یک زیست بوم زنده و پویا می تواند گره گشای مشکلات استان و کشور باشد، تصریح کرد: شرکتهای دانش بنیان و بازیگران فعال در زیست بوم فناوری استان دارای ظرفیت های کم نظیری هستند که توان پاسخ به نیازهای استان در حوزه های مختلف را دارند.
رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز قم هم در این جلسه، استفاده از تکنولوژیهای جدید را گریزناپذیر دانست و اظهار داشت: اقدام های خوب و موثری در پارک علم و فناروی استان رقم خورده که معرفی این دستاوردها و اقدام ها می تواند باعث امیدآفرینی در جامعه شود.
محمدکاظم جعفری اضافه کرد: پشتیبانی از ظرفیت ها و دستاوردهای علمی جوانان نخبه کشور و استان وظیفه رسانه هاست و خبرگزاری جمهوری اسلامی بعنوان خبرگزاری رسمی کشور این مهم را وظیفه خود می داند.
وی با اشاره به ظرفیت های کم نظیر زیست بوم فناوری قم افزود: خیلی از این ظرفیت ها مورد غفلت قرار گرفته است و به درستی به جامعه معرفی نشده است و این سبب شده تا ظرفیت های این حوزه به خوبی مورد بهره قرار نگیرد./منبع:

1400/04/22
20:12:25
0.0 / 5
633
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزینیک