یك مقام مسئول خبرداد؛

سهمیه سربازی فعالان دانش بنیان افزایش یافت

سهمیه سربازی فعالان دانش بنیان افزایش یافت

رییس مرکز امور شرکتها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی با اعلان اینکه سهمیه سربازی و گذراندن پروژه در شرکت دانش بنیان بالا رفته است، اظهار داشت: تا حالا 2 هزار نفر از این تسهیلات بهره مند شدند.دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باتوجه به اهمیت و نقش نیروی انسانی خلاق برای شرکت های دانش بنیان و فناور، تسهیلات سربازی اعضای فعال در شرکت های دانش بنیان به سه صورت «پروژه جایگزین خدمت در دستگاه های دولتی»، «پروژه جایگزین خدمت در شرکت های دانش بنیان» و «امریه» درحال پیگیری است.
رئیس مرکز امور شرکتها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری درباب پروژه جایگزین در دستگاه های دفاعی و دولتی اظهار داشت: نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای مصوب می توانند بعنوان انجام خدمت نظام وظیفه، بوسیله معرفی به مرکز نخبگان نیروهای مسلح پروژه ای را برای یکی از صنایع دفاعی و کشوری انجام دهند.
خیاطیان درباب امریه سربازی اظهار داشت: نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای لازم می توانند بعنوان انجام خدمت نظام وظیفه، بعنوان مامور (امریه) در طول مدت خدمت در یکی از شرکت های دانش بنیان فعالیت کنند.
به گفته وی، همین طور نخبگان فناور در صورت احراز شرایط و کسب امتیازهای مصوب می توانند بعنوان انجام پروژه جایگزین خدمت در شرکت های دانش بنیان دوره خدمت نظام وظیفه خودرا مشتمل بر «دوره آموزش نظامی» و «اجرای طرحی پژوهشی، فنّاورانه در شرکت دانش بنیان»، طی کرده و کارت اختتام خدمت دریافت نمایند.
رئیس مرکز امور شرکتها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری افزود: این تسهیلات که برای افراد مشغول به کار است بواسطه ابلاغیه بالادستی و ستاد کل نیروهای مسلح برای امریه سربازی و گذراندن پروژه در شرکت های دانش بنیان با موافقت مقام معظم رهبری اجرائی شده است.
وی با تاکید بر این که این تسهیلات کمک شایانی به برخی شرکت های دانش بنیان کرد، اظهار داشت: با توجه به این که سربازی یکی از اعضای مهم شرکت، موجب تعطیلی یا خدشه وارد شدن در فعالیت این شرکتها می شد یا در نهایت تعطیلی را به دنبال داشت ارائه چنین تسهیلاتی بعنوان جایگزین خدمت از اهمیت بالایی برخوردار بود.
رئیس مرکز امور شرکتها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری با اعلان اینکه این تسهیلات که با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح انجام می گیرد سبب شده نیروهای کلیدی در قالب امریه سربازی دوره خودرا بگذرانند، اظهار داشت: تا حالا ۳ الی ۴ دوره از این تسهیلات گذشته است.
خیاطیان افزود: طی این چند دوره نزدیک به ۲ هزار نفر از این تسهیلات استفاده کردند.
به گفته رییس مرکز امور شرکتها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری، سهمیه این تسهیلات سالانه تا ۷۰۰ نفر بالا رفته است.

1400/04/15
13:47:05
0.0 / 5
518
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزینیک