معاون استاندار:

پارك اقتصاد دیجیتال سمنان زمینه ساز اشتغال پایدار استان است

پارك اقتصاد دیجیتال سمنان زمینه ساز اشتغال پایدار استان است

آزینیک: ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان اظهار داشت: پارک اقتصاد دیجیتال سمنان توانمندسازی اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و دانشجویان را برعهده دارد و زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار می باشد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، فاطمه منصوری روز سه شنبه به رسانه ها عنوان کرد: پارک اقتصاد دیجیتال استان سمنان با دغدغه مندی و پیگیری فراوان مدیران ارشد استان در زمینی به مساحت پنج هزار و ۸۰۰ مترمربع با زیربنای ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع فضای اداری و آموزشی با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در بحث تأمین مکان و برنامه ریزی آموزشی و حمایت مرکز پارک اقتصاد دیجیتال کشور، تجهیز و تکمیل شد.
وی خاطرنشان کرد: با توانمندسازی اقشار مختلف جامعه بخصوص جوانان و دانشجویان علاقه مند به حوزه ICT، با سیاست های حمایتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که بعنوان مشوق های این پارک در نظر گرفته شده است، زمینه ایجاد اشتغال پایدار فراهم می شود.
منصوری عنوان کرد: بهره برداری از دانش فناوری اطلاعات با هدف افزایش ارزش افزوده، مبنای اصلی اقتصاد دیجیتال است که میتوان با حذف موانع و تسهیل در روند ایجاد کسب و کارهای نوپا و استفاده از دانش بومی نخبگان، سهم این دانش ثروت ساز را در کشور به میزان فراوانی افزایش داد.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد پارک اقتصاد دیجیتال یکی از بهترین شیوه های توسعه اقتصاد در کشور است که در استان سمنان بعنوان یکی از استانهای پیشرو در این حوزه، از سال ۱۳۹۸ سعی شده است تا با رایزنی های متعد در جهت ایجاد این پارک، استان از مزایای پرارزش بهره مند شود.
منصوری افزود: بدون شک تاسیس و راه اندازی این پارک در استان سمنان، که با حمایت و مساعدت استاندار، نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق شد، گامی موثر در جهت توسعه‌ی پایدار و رونق کسب و کارهای حوزه ICT به شمار آمده و می تواند باعث سهم آوری بیشتر برای شرکتهای فعال در این عرصه شود.
وی افزود: با ایجاد اولین پارک اقتصاد دیجیتال استان، علاوه بر مهارت افزایی عمومی و ارتقای دانش تخصصی فعالان این حوزه و تعیین صلاحیت حرفه ای آنان، نیروی انسانی توانمند و خلاق با کسب آموزش های لازم به تولید محتوا در حوزه های مختلف اقتصاد دیجیتال و هم محتوای فرهنگی سالم و غنی برگرفته از فرهنگ ایرانی و اسلامی می پردازند.
منصوری اضافه کرد: همزمان با ایجاد این مرکز پیشبینی لازم جهت تداوم فعالیت پارک در آینده در حال انجام می باشد که در این راستا با رایزنی های شرکتهای شتاب دهنده و کارآمد فرهنگی کشور بعنوان مجموعه های پشتیبان و ضامن در جهت تأمین بازار محصولات تولیدی فرهنگی نسبت به خریداری محتوای ساخته شده و در نهایت استقلال و استقرار کامل شرکتهای نوپا، ضمانت های لازم را عرضه می نماییم.
وی تصریح کرد: تجهیزات مورد نیاز این مرکز تا حدی به استان انتقال یافته و تا آخر هفته این تجهیزات خریداری شده جانمایی و استقرار خواهد یافت.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان اظهار داشت: شرکتهای فناور و دانش بنیان استان هم می توانند با شرکت در فراخوان پارک اقتصاد دیجیتال استان و استقرار در این مجموعه، از امکانات و تجهیزات تعبیه شده در آن بهره مند گردیده و بیشتر از پیش به رشد و توسعه استان سمنان، کمک کنند.منبع:

1400/04/10
22:47:45
0.0 / 5
708
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک