با حضور ویدئوكنفرانسی رییس جمهوری؛

خانه خلاق كاشان به بهره برداری رسید

خانه خلاق كاشان به بهره برداری رسید

به گزارش آزینیک خانه خلاق گذر کاشان روز دوشنبه همزمان با خانه های خلاق بهزاد ˮبˮ در تهران و قزوینی ها در اصفهان با حضور ویدئوکنفرانسی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در خانه تاریخی نقلی این شهرستان به بهره برداری رسید.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سه خانه خلاق و نوآوری به نامهای خانه خلاق بهزاد "ب" در تهران، خانه خلاق قزوینی ها در اصفهان و خانه خلاق گذر در کاشان با سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد تومانی بخش خصوصی و ۸۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری بخش دولتی در چارچوب وام به بهره برداری رسیدند.
با راه اندازی این ۳ خانه خلاق و نوآوری در کشور در مجموع ۹ خانه خلاق و نوآوری در کشور راه اندازی شده و فعال می باشند.
خانه خلاق در تلاش است تا با شناسایی، آموزش و همراهی در اجرای استارتاپ ها، کسب و کارها و طرح های فعال در حوزه های مختلف در توسعه کمی و کیفی بازار صنایع خلاق و صنایع فرهنگی ایران نقشی اساسی ایفا کند.
خانه های خلاق کاشان شامل کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، صنایع دیداری و شنیداری، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، طراحی و معماری، یادگیری، نشر و چاپ، گیاهان دارویی و طب سنتی است.
با توجه استقرار صنایع خلاق، فرهنگی و کسب و کارهای دیجیتال در منطقه شمال استان اصفهان و بسترهای مناسب برای تولید و توسعه این کسب و کارها، تشکیل خانه خلاق می تواند بستری برای شکوفاسازی ظرفیت های این منطقه باشد.
خانه نقلی کاشان با ۲۰۰ مترمربع نمونه ای از خانه های مردمی با قدمت قاجاریه در پشت مسجد آقا بزرگ و در زیر گذر آب انبار خان واقع شده است.
شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.منبع:

1400/04/08
12:48:39
0.0 / 5
808
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزینیک