ستاری خبر داد؛

قرارداد تولید ۲۰۰ اتوبوس برقی با شهرداری منعقد می شود

قرارداد تولید ۲۰۰ اتوبوس برقی با شهرداری منعقد می شود

به گزارش آزینیک معاون علمی و فناوری با اعلان اینکه بیش از 7 هزار شرکت دانش بنیان و خلاق درحال فعالیت هستند، اظهار داشت: تفاهم نامه تولید 200 اتوبوس برقی ساخت ایران منعقد می شود.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم آئین بهره برداری از طرح های معاونت علمی و فناوری که با حضور ویدئو کنفرانسی رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون ۵ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور مشغول به فعالیت هستند. علاوه بر شرکت های دانش بنیان، شرکت های خلاقی نیز فعالیت می نمایند که جمعاً با هم به هفت هزار شرکت می رسند.
ستاری با اشاره به پروژه های درحال افتتاح این معاونت اظهار داشت: مطالعات رصدخانه برای انتخاب نقطه درست بصورت کلی ۶ سال زمان برده و در نهایت قله گرگش کاشان جهت راه اندازی رصدخانه برگزیده شد.
وی با اعلان اینکه ۷۰ درصد عملیات اجرائی این رصدخانه طی ۴ سال قبل انجام شده، اظهار داشت: این پروژه عظیمی است و نمونه فخر ملی محسوب می شود.
به گفته وی، وزن تلسکوپ رصدخانه کاشان ۹۰ تن است که دقت بالایی دارد؛ علاوه بر این تلسکوپ تجهیزات حرفه ای نیز در رصدخانه نصب شده که حالا قابل بهره برداری است.
راه اندازی ۳۰ خانه خلاق تا اختتام سال
ستاری با اشاره به راه اندازی خانه های خلاق و نوآور گفت: تا حالا ۱۱ خانه خلاق و نوآور با همکاری بخش خصوصی و سازمان میراث فرهنگی به راه افتاده است و تا آخر سال ۳۰ خانه خلاق راه اندازی می شود.
وی با اعلان اینکه تا حالا خانه های قدیمی به رستوران یا هتل تبدیل می شدند، اظهار داشت: حالا با راه اندازی این خانه های خلاق، شتاب دهنده و استارت آپ ها در آن مستقر می شوند.
وی اضافه کرد: بواسطه خانه های خلاق، صنایع خلاق همچون صنایع دستی، مد و پوشاک طراحی و معماری ساختمان، انیمیشن، فیلم و … بر طبق تکنولوژی پیش می روند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: حالا در دنیا صنایع خلاق بازاری برابر با دو هزار و ۷۰۰ میلیارد دلاری دارند. چه بهتر که استارت آپ ها و شتاب دهنده ها به این حوزه ورود کنند تا بر طبق تکنولوژی این صنایع به پیشرفت برسد.
ستاری در ادامه با اشاره به راه اندازی خانه های نوآوری و فناوری I-Hit اشاره کرد: ما توانستیم طی چند سال اخیر خانه های نوآوری و فناوری را که مقصد صادراتی ما هستند در کشورهای چین، کنیا، سوریه راه اندازی نماییم.
تفاهم نامه ۲۰۰ اتوبوس برقی با شهرداری منعقد می شود
ستاری با اعلان اینکه اتوبوس برقی با همکاری شرکت دانش بنیانی در دانشگاه تهران و یک شرکت خودروسازی تولید و امروز رونمایی گردید، گفت: مقرر است ۲۰۰ اتوبوس برقی بر طبق تفاهم نامه ای با شهرداری به تولید برسد.
وی در ادامه با اشاره به برج نوآوری در کرمانشاه اظهار داشت: این برج یکی از شاخص ترین ساختمان ها در کرمانشاه است که با حمایت جهاد دانشگاهی به راه افتاده است.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: در این برج استارت اپها و شرکتهای دانش بنیان فعالیت خواهند کرد.


منبع:

1400/04/07
23:20:35
0.0 / 5
837
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک