مدیرعامل بنیاد بركت خبر داد:

اجرای 180 هزار طرح خرد طی چهار سال در 350 شهرستان

اجرای 180 هزار طرح خرد طی چهار سال در 350 شهرستان

به گزارش آزینیک مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار داشت: حدود ۱۰۰ هزار طرح خرد در کشور از سال ۹۷ تا ۹۹ توسط این بنیاد اجرا شد که این تعداد تا آخر سال جاری به ۱۸۰ هزار طرح خرد در ۳۵۰ شهرستان می رسد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، سید امیرحسین مدنی روز چهارشنبه در نشست خبری اضافه کرد: با اجرای ۱۸۰ هزار طرح خرد در کشور ۵۴۰ هزار شغل در کشور ایجاد می شود.
وی افزود: باتوجه به اجرای ۱۱۶ هزار طرح از مجموعه این طرح ها، تابحال ۳۴۰ هزار شغل بوجود آمده است و از امروز تا آخر سال هم ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می شود.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ هم ۶۰ هزار طرح خرد در کشور افزوده شد و تعداد آنها در این سال به ۱۰۰ هزار طرح رسید.
مدنی خاطرنشان کرد: در حوزه بنگاه های خرد و کارگاه های کوچک در سال ۱۳۹۷ سرمایه گذاری خوبی انجام شد و از اواسط این سال نزدیک به ۱۷ هزار طرح بنگاهی خرد اجرا شد و در سال ۱۳۹۸ هم این تعداد به ۴۰ هزار طرح رسید به عبارتی شاهد افزایش حدود ۲۰ هزار طرح بودیم.
وی ایجاد اشتغال و تولید را از مهم ترین وظیفه بنیاد برکت اعلام نمود و اظهار داشت: در حوزه عمرانی و زیرساختی هم فعالیتهای گوناگونی در حال انجام می باشد.
مدیرعامل بنیاد برکت به اجرای طرح ویژه برای کولبران اشاره نمود و اظهارداشت: سه هزار و ۸۱۴ طرح ویژه کولبران در سه استان مرزی اجرا شده و تابحال ۱۱ هزار و ۴۴۲ شغل برای آنان بوجود آمده است که این شغل ها ۸۵ درصد سهم مردان و ۱۴ درصد سهم زنان بوده است.
مدنی به اجرای طرح های اشتغال زا برای معلولان و زنان سرپرست خانوار هم اشاره نمود و اظهار داشت: یک هزار و ۱۰۹ طرح اشتغال زایی برای معلولان اجرایی شده و همینطور از ۱۱۵ هزار طرح های اشتغال زایی ۶ هزار و ۵۸۵ طرح در ارتباط با زنان سرپرست خانوار بوده است.
وی ادامه داد: طرح های اشتغال زا بعد از اجرا به مدت ۲ سال به صورت متناوب تحت نظارت و کنترل هستند و اگر طرح مشکلی داشته باشد به آنها در حل آن کمک می شود.
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با یادآوری اینکه بانکهای پارستان، مهر و کارآفرینان امید، تسهیلات در اختیار این افراد قرار می دهند، افزود: هم اکنون کمتر از یک درصد معوقات بانکی در بین این افراد وجود دارد.
مدنی به پویش ملی "به روستا بر می گردیم" اشاره نمود و عنوان کرد: این پویش در ۳۵۰ شهرستان کشور اجرا می شود. در چارچوب این پویش تسهیل گران برپایه منطقه نسبت به اشتغال زایی و بازگشت افراد به روستاها اقدام می کنند.
وی مقابله با حاشیه نشینی در شهرها، اشتغال زایی در روستا و افزایش مهاجرت معکوس را همچون اهداف این پویش ملی اعلام نمود و اظهار داشت: امسال حداقل پنج هزار طرح در حوزه مهاجرت معکوس ایجاد می شود که با اجرای آنها ۳۰ هزار مهاجرت معکوس رخ می دهد.
وی خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند از راه سایت و اپلیکیشن بنیاد برکت به سامانه به روستا برمی گردیم، دسترسی یافته و نسبت به ثبت نام متقاضیان مهاجرت معکوس اقدام نمایند.منبع:

1400/04/02
22:25:13
0.0 / 5
852
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک