معاون علمی و فناوری رییس جمهوری:

ورود نوآوری به رسانه های مكتوب یك لزوم است

ورود نوآوری به رسانه های مكتوب یك لزوم است

به گزارش آزینیک معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ورود و توسعه نوآوری در رسانه های مکتوب را در شرایط امروز دنیا ضروری دانست.


سورنا ستاری روز یکشنبه در آیین گشایش مرکز نو آوری و خلاق رسانه همشهری اضافه کرد: رسانه های مکتوب این روزها به علت توسعه رسانه های دیجیتال اوضاع خوبی ندارند و لازم است نوآوری ها به این حوزه ورود کند.
وی افزود: چنین مراکز نوآوری و خلاق به شکل گیری ایده های جدید در این عرصه کمک و پای نوآوران دیگر حوزه ها را هم به این عرصه باز می کند. این کار شکل گیری کسب و کارهای در رابطه با رسانه ها را تسهیل می کند و به نفع خود رسانه ها است.
رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق کشور بیان نمود: ایده ها هنوز در حوزه نوآوری های رسانه ای شکل نگرفته است اما این شروع، نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به این که شهرها در آینده فضای مهم و راهبردی خواهند بود، اظهار داشت: همین شهرها هستند که شیوه و ماهیت آموزش ها را هم تغییر داده اند. امروز به واسطه توسعه شهرها مردم مجبورند تا انتهای عمر نحوه استفاده از انواع فناوری را بیاموزند.
به گزارش معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوی، رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن اشاره به این که رسانه های سنتی باید به دنبال نوآوری باشند، اظهار داشت: اگر این نوآوری ها نباشد رسانه ها توسعه نمی یابند و از بین می روند. باید با ایجاد چنین مراکزی راه ورود نوآوری ها و ایده هایی خلاق به حوزه رسانه را باز نماییم.
ستاری همینطور بیان نمود: شهرداری همیشه پشتیبان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه فناوری و ایده های شهری بوده و هست.
رییس دانشگاه تهران هم در این مراسم، بر هم افزایی ظرفیت ها تاکید و اظهار داشت: اگر این همکاری ها میان نهادها شکل گیرد، بطور قطع به نیازها و چالش های کشور به شکلی بهتر و مطلوب تر پاسخ داده می شود. دانشگاه تهران کوشیده در زمینه استفاده از نوآوری ها در کنار دیگر دستگاههای مرتبط بایستد.
محمود نیلی احمدآبادی اضافه کرد: همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشگاه تهران و رسانه همشهری نماد یک هم افزایی موثر در این حوزه است که ارزش جدیدی در کشور بوجود آورده است.
رییس دانشگاه تهران در ادامه بیان نمود: باید مسیر توسعه نوآوری ها را در کشور تسهیل نماییم و مفهوم خلاقیت را توسعه دهیم این کار مردم را با موضوعات فناورانه و نوآورانه همراه می کند.
مرکز نوآوری و خلاق همشهری با حمایت های معاونت علمی و فناوری و موسسه همشهری روبه روی دانشگاه تهران با زیربنای ۱۴۰۰ متر مربع، بوجود آمد.
توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور، ایجاد فضایی برای ورود ایده های نو و خلاقیت ها به مبحث تولید محتوا و پشتیبانی از دارایی های پرارزش فکری همچون مهم ترین اهداف راه اندازی این مرکزعنوان شده است.
بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مقرر است این مرکز نقش یک خانه خلاق را در حوزه رسانه بازی و طی ۲ سال آینده ۲۰۰ میلیارد تومان در زیست بوم فناوری و نوآوری سرمایه گذاری کند.
1400/03/31
20:24:56
0.0 / 5
725
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک