20 میلیارد تومان بودجه فدراسیون سرآمدان علمی افزایش یافت

20 میلیارد تومان بودجه فدراسیون سرآمدان علمی افزایش یافت

رئیس فدراسیون سرآمدان علمی ایران ضمن اشاره به بودجه فعلی ۳۳.۷ میلیارد تومانی این فدراسیون، از افزایش ۲۰ میلیارد تومانی بودجه سال جاری از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبرداد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سعید سرکار عصر سه شنبه در آئین معرفی پژوهشگران برتر ششمین دوره فدراسیون سرآمدان علمی ایران در محل معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری ایران، بیان نمود: در این برنامه ۱۰۰ نفر از سرآمدان علمی شناسایی ومعرفی می شود.
وی اضافه کرد: با اجرای این برنامه یک هزار و ۵۰۰ نفر برای قرار گفتن در بین این ۱۰۰ نفر با یکدیگر رقابت کردند، خاطرنشان کرد: سن ۷۰ درصد از سرآمدان این دوره کمتر از ۵۰ سال بود.
وی ضمن اشاره به نتایج بررسی امتیازات اساتید و پژوهشگران شرکت کننده در این برنامه تصریح کرد: در دوره پنجم سقف امتیازات برای شرکت کنندگان کسب چهار هزار و ۲۹۰ و کف امتیازات هم ۵۸ بود. این امتیازات برای دوره اخیر به ترتیب پنج هزار و ۸۶۲ بعنوان سقف و ۹۸ بعنوان کف امتیازات تغییر نمود.
سرکار تصریح کرد: استناد دانشمندان جهان به مقالات دانشمندان ایرانی و حضور در کنفرانس های معتبر بعنوان سخنران کلیدی از شاخصهای مرجعیت علمی است.
رئیس فدرارسیون سرآمدان علمی ایران خاطرنشان کرد: انتشار مقالات در مجلات علمی معتبر دنیا از دیگر شاخص ها است که در این حوزه ۶۶ نشریه معتبر شناسایی شده است.
سرکار شاخصه های حضور در بین دانشگاه های برتر جهان و انتشار مقالات نخبگان کشور در نشریات برتر بین المللی همچون ضروریات دستیابی به مرجعیت علمی در دنیا عنوان نمود و اضافه کرد: برای کسب شاخص ها، لازم است محققان کشورمان در کنفرانس های علمی معتبر جهانی بعنوان سخنران کلیدی و یا مدعو حضور داشته باشند.منبع:

1400/03/29
19:26:38
0.0 / 5
487
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزینیک