معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری:

شركتهای دانش بنیان حوزه كشاورزی به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند

شركتهای دانش بنیان حوزه كشاورزی به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند

به گزارش آزینیک معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اظهار اینکه جهت گیری این معاونت تقویت شرکتهای دانش بنیان حوزه کشاورزی است، اظهار داشت: هم اکنون به علت کمبود شرکتهای دانش بنیان بخش کشاورزی، فناوری های این حوزه هم خیلی کم است و این دسته از شرکت ها به صورت ویژه مورد حمایت قرار می گیرند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه افتتاح مجتمع فناروی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: هر هر حوزه ای که تعداد و فعالیت شرکتهای دانش بنیان کم باشد، کشور هم گرفتار ضربه پذیری بیشتر در همان حوزه می شود.
وی با بیان اینکه تحریم سبب شد تا شرکتهای دانش بنیانی که در بعضی از حوزه ها کم کار بودند، فعال تر شوند، اظهار داشت: در حوزه کشاورزی شرکتهای دانش بنیان خیلی کم هستند و تکنولوژی در این بخش به سختی وارد کشور شده است.
ستاری فعالیت شرکتهای دانش بنیان در زمینه بیوتکنولوژی محصولات کشاورزی را بسیار مهم ارزیابی کرد و اضافه کرد: یکی از اولویت های ۲ سال گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امنیت غذایی بود و بنابراین هم حمایت ها به سمت ایجاد شرکتهای دانش بنیان حوزه کشاورزی بوده است.
وی به تحریم لاین های مختلف کشاورزی در چند سال گذشته اشاره نمود و اظهار داشت: با اینکه شرکت هایی در این عرصه داشته ایم، اما احتیاج به حضور فعال تر دانشگاه های کشور در بخش امنیت غذایی داریم.
معاون رئیس جمهوری از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری بعنوان پایه اصلی برای جهت گیری در حوزه شرکت ها دانش بنیان کشاورزی نام برد و اضافه کرد: جوانان خوبی در مازندران در حوزه ایده های جدید داریم که باید مورد توجه قرار بگیرند.
وی با بیان اینکه در یک سال و نیم اخیر همزمان با شیوع کرونا شرکتهای دانش بنیان بخش سلامت کولاک کردند، افزود: هم اکنون در بخش تولید کیت های تشخیص و مواد مصرفی و داروهای جدید و حتی و مواد اولیه داروهای بیماری کووید ۱۹ در داخل مشکلی نداریم.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در حوزه واکسن کرونا و مواد اولیه آن شرکتهای دانش بنیان درحال فعالیت هستند، اظهار داشت: در بخش تجهیزات پزشکی هم بیمارستان های کشور مشکل ندارند و داخلی سازی توسط شرکتهای این بخش روز به روز درحال گسترش است.
ستاری سفر یک روزه اش به مازندران را بامداد امروز از شهرستان آمل آغاز کرد. وی تابحال علاوه بر رونمایی از چند محصول دانش بنیان در آمل، بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران، مجتمع فناوری دانشگاه علوم کشاورزی ساری را افتتاح نمود.
نشست با فعالان حوزه دانش بنیان و بررسی مسایل و مشکلات آنان برنامه بعدی معاون رییسی جمهوری در مسافرت به مازندران است.
منبع:

1400/03/27
11:30:19
0.0 / 5
626
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک