كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان تشكیل شد

كانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان تشكیل شد

به گزارش آزینیک کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تشکیل شد تا ارتباط میان حوزه های مختلف در بخش شیلات کشور را توسعه بخشد.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، یکی از کانون هایی که با حمایت دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار این معاونت ریاست جمهوری بوجود آمد کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان است.
ایران یکی از کشورهای غنی در این حوزه می باشد و علاوه بر صیادی، پرورش شیلات در اشکال مختلف در آن جریان دارد.، کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان، تلاش دارد تا با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رابطه میان فعالان فناور و دانشگاهی را با بازار و صنعت، تقویت کند.
در این راستا این نهاد، نشست های مختلفی را با حضور، پژوهشگران، محققان، فعالان حوزه شیلات، شرکتهای دانش بنیان، خلاق و استارتاپ ها و همینطور مقامات دولتی برگزار کرده است.
افزایش همگرایی، همکاری و هماهنگی تمام دست اندرکاران دانش، صنعت و بازار آبزیان و شناسایی چالش های کلان و ارتقای وحدت رویه پیرامون فعالیتهای اصلی در حوزه صنعت، دانشگاه و بازار آبزیان، همچون اهدافی است که این کانون به دنبال تحقق آنها است.
مراکز علمی و پژوهشی مانند موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، مرکز تحقیقات تاسماهیان دریای خزر و دانشگاه تهران، همچون اعضای کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار آبزیان هستند، دستگاههای اجرایی و مراکز وابسته به دولت مانند سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، همچون دیگر همکاران این نهاد محسوب می شوند.
کانون تلاش دارد تا از راه شبکه سازی میان فعالان مختلف رشته آبزیان، ارتباطات علمی و فناورانه را توسعه بخشد، انعقاد تفاهمنامه با نهادهای مانند شرکت مادرتخصصی خدمات کشاورزی ایران یکی از اقداماتی بود که برای تحقق این هدف برنامه ریزی شد.
کانون آبزیان همینطور با بنیاد برکت، مرکز نوآوری دانشگاه تهران و بنیاد غدیر در جهت همکاری برای توسعه فعالیت ها و برگزاری رویداد دریای برکت، همکاری کرده، رویدادی که در آن تلاش شد تا تجاری سازی طرح های فناورانه در حوزه آبزیان مورد توجه قرار گیرد.
یکی از برنامه های کانون کوشش برای توسعه صنعت پرورش اهی در قفس است، این کانون از همه پژوهشگران، دانشمندان برجسته، فعالان فناور و شرکتهای دانش بنیان دعوت می کند تا طرح های نوآورانه خویش را با آنها در بین بگذارد تا مشترکاً برای تحقق آن تلاش کنند.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه می توانند به آدرس اینترنتی این کانون به نشانی kanoonabzian.ir رجوع کنند.


1400/03/20
21:09:10
0.0 / 5
606
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک