گرمكن تشعشعی نانو ایرانی بدون احتیاج به آب تولید شد

گرمكن تشعشعی نانو ایرانی بدون احتیاج به آب تولید شد

آزینیک: یک شرکت فناور موفق به تولید گرمکن تشعشعی نانوکاتالیستی شد که فاقد شعله است و در نتیجه ایمنی بیشتری نسبت به دیگر وسایل گرمایشی موجود در بازار دارد که نیاز به آب هم ندارد.


به گزارش روز سه شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، آلایندگی این گرمکن ها به شدت کمتر از نمونه های دیگر است، از آنجایی که این گرمکن ها فاقد شعله هستند جهت استفاده در بخش های حساس که احتمال آتشسوزی دارند، مناسب تر است.
سید مصطفی حسینعلی مدیر عامل این شرکت فناور اظهار داشت: سال ۸۸ طرح ساخت این گرمکن ها با همکاری دانشگاه علم و صنعت ارائه و اجرا شد، هم اکنون از طراحی تا اجرا و پیاده سازی این گرمکن ها را در این شرکت انجام می دهیم و گرمکن های نانوکاتالیستی به بازار عرضه می نماییم که احتیاج به آب ندارد، این محصول را میتوان به صورت ماژولار بهره برد به این معنا که بنا به نیاز تنها درصدی از آن به کار گرفته شود.
وی تصریح کرد: حدودا ۵ سال رو توسعه این فناوری در مقیاس آزمایشگاهی وقت صرف شد، یکی از دستاوردهای ما، ساخت نمونه مدور این گرمکن ها است که مشابه خارجی ندارد.
حسینعلی اظهارداشت: معمولا در صنعت از گرمکن های حمامی استفاده می شود که به آب نیاز داشته و آب بوسیله ی یک منبع گرم می شود که به علت این ساز و کار، انرسی بالایی دارند، در حالیکه این گرمکن نانوکاتالیستی امکان رسیدن سریع به دمای مورد نظر را دارند.
وی افزود: آلاینده های ناکس NOx (نیتریک اکساید و نیتریک دی اکساید) در این گرمکن ها وجود نداشته و آلودگی مونو­اکسید­کربن (CO) در آن بسیار اندک است، در نتیجه میتوان اظهار داشت که این محصول، یک محصول پاک است، از دیگر مزیت های این فناوری به مصرف کم سوخت آن مربوط می شود، همینطور امکان رصد و پایش گرمکن به صورت آنلاین وجود دارد.
این فناور خاطرنشان کرد: این گرمکن در شرکت گاز استان تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است و امکان استفاده از آن در دیگر ایستگاه های شرکت ملی گاز ایران وجود دارد.منبع:

1400/03/18
13:42:53
0.0 / 5
543
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک