دانشگاه فردوسی دارای پارك علم و فناوری می شود

دانشگاه فردوسی دارای پارك علم و فناوری می شود

آزینیک: ایرنا- شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد پارک علم و فناوری وابسته به دانشگاه فردوسی مشهد موافقت نمود.


مدیر روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دانشگاه اولین مرکز آموزش عالی در شرق کشور شمرده می شود که موفق به دریافت مجوز ایجاد پارک علم و فناوری شده است و اهمیت این امر در آنست که می تواند ارتباط مستقیمی بین توسعه، علم و فناوری با تولید ثروت بوجود آورد.
دکتر عادل سپهر اضافه کرد: پارک علم و فناوری، وظیفه کارآفرینی و پشتیبانی از تولید کننده را دارد و فنی که با علم به وجود آمده است به توسعه و بالندگی خود منتج می شود و الان این دانشگاه می تواند مباحث در رابطه با موضوع شرکت های دانش بنیان با حوزه فناوری را در داخل دانشگاه پیگیری کند.
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به درخواستی که دانشگاه برای ایجاد این پارک داده بود، بیان کرد: حالا با صدور این موافقت، باید اساسنامه پارک باتوجه به اساسنامه الگوی پارک های علم و فناوری و اساسنامه مصوب سایر پارک های علم و فناوری دانشگاهی، توسط پارک تنظیم و بعد از ستاندن تأیید هیأت امناء برای تصویب در شورای گسترش و برنامه ریری آموزش عالی، به همراه مستندات و تعهدات لازم همچون محدوده اراضی پیش بینی شده برای تأسیس و استقرار پارک به معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ارائه شود.
سپهر اظهار داشت: همین طور باید سازوکارهای مورد نیاز برای داشتن سازمانی چابک و توانمند در حوزه های مالی و اجرائی و منابع مالی مورد نیاز پارک در بودجه های سالیانه ساختار و سازمان دانشگاه پیش بینی شود.
وی اضافه کرد: باتوجه به ضرورت هم افزایی کارهای پارک دانشگاه با پارک استان و در امتداد تفاهم های انجام شده، باید به شکلی برنامه ریزی شود تا موارد لازم مورد بازبینی قرار گیرد.
دانشگاه فردوسی مشهد، سومین دانشگاه تاسیس شده در ایران بعد از دانشگاههای تهران و تبریز با بیش از ۶ دهه قدمت است که اکنون ۲۵ هزار دانشجو دارد و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر آنان در مقطع دکتری، ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.
این دانشگاه ۸۲۰ عضو هیات علمی دارد که ۶۵۰ نفر آنان دارای مدرک پی. اچ. دی و یا رتبه استادی و پروفسوری هستند.منبع:

1400/03/11
11:17:39
0.0 / 5
497
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آزینیک