قرارداد ۸۲ طرح كلان ملی فناوری در سال ۹۹ منعقد شد

قرارداد ۸۲ طرح كلان ملی فناوری در سال ۹۹ منعقد شد

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود 82 طرح کلان ملی در سال قبل موفق به انعقاد قرارداد شدند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یکی از ارکان اجرایی این نهاد با هدف زمینه سازی توسعه و پشتیبانی از بازار برای محصولات دانش بنیان، توسعه زیست بوم نوآوری و پشتیبانی از توسعه و پیاده سازی طرح های کلان ملی فعالیت می کند.
یکی از مهم ترین دستاوردهای این معاونت در سالی که گذشت، انعقاد قرارداد ۸۲ طرح کلان ملی فناوری است که رشد ۳۸ درصدی را نسبت به سال ۹۸ تجربه کرده است. افزایش اعتبار ۵ طرح با اعتبار کل بیشتر از ۵۰۰ میلیارد تومان و رشد ۱۹ درصدی نیز دستاورد دیگر این بخش از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
همچنین سال گذشته، معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ۱۶۸ طرح مصوب و در حال اجرا با اعتبار بیشتر از یک هزار میلیارد تومان که ۳۹ درصد آن سهم معاونت علمی و فناوری است حمایت کرد.
از دیگر اقدامات این معاونت میتوان به حمایت مالی از ۱۳۸ طرح با رشد ۶۲ درصدی نسبت به سال ۹۸ اشاره نمود. این کار با پرداخت ۱۸۸ مورد انجام شد. نهایی شدن این کار با هزینه کل بیشتر از ۱۳۵ میلیارد تومان که ۴۰ میلیارد تومان آن به صورت کمک بلاعوض و ۹۰ میلیارد تومان به صورت وام انجام شد.
سال ۹۹ برای این معاونت دستاورد دیگری نیز رقم زد و آن بررسی و تعیین تکلیف ۸۹۱ طرح در مرکز طرح های کلان ملی فناوری بود که رشدی ۴۲ درصدی نسبت به سال پیشین خودرا ثبت کرده است.
حمایت از ایجاد و توسعه زیست بوم پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در چارچوب ۵۴ موافقت نامه با متراژ بیشتر از ۵۰۰ هزار متر مربع و به مبلغی حدود ۹۹ میلیارد تومان، مراکز دانشگاهی در چارچوب ۷۹ تفاهمنامه به مبلغ ۱۶۰ میلیارد تومان و پژوهشگاه ها و دستگاههای اجرایی در چارچوب ۱۳ موافقت نامه به مبلغ ۱۰ میلیارد تومان و رشد ۱۵۰ درصدی نیز از دیگر اقدامات معاونت نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
دیگر دستاورد این بخش در سال گذشته، پشتیبانی از توسعه تجاری سازی ۵۳۱ طرح فناورانه و نوآورانه به مبلغ بیشتر از ۳۶ میلیارد تومان در ۳۶ مرکز علمی و فناوری با رشد ۱۶۴ درصدی تعداد طرح ها و رشد ۲۲۵ درصدی مبالغ حمایت شده است.
اعطای ۴۴ مورد گواهی استاندارد مشتمل بر ۲۴ مورد گواهی انطباقCoC و گواهینامه محصول COP در استان تهران و ۲۰ گواهی نامه در سایر استان ها با رشد ۴۷ درصدی نسبت به سال قبل نیز از دیگر اقداماتی است که به ثبت رسید.
این معاونت در سال گذشته، افزایش یا اصلاح تعرفه گمرکی ۱۹ درخواست ارائه شده از شرکتهای دانش بنیان در سال ۹۹ با رشد ۵۸ درصدی نسبت به سال ۹۸، برگزاری هفتمین نمایشگاه ایران ساخت با حضور ۳۵۷ شرکت در ارائه بیشتر از ۹ هزار محصول و لوازم جانبی و فروش قطعی حدود ۳۰۰ میلیارد تومان که ۴۰ درصد آن سهم معاونت علمی و فناوری بوده را نیز به ثمر رسانده است.
سیاست گذاری برای تامین تجهیزات وزارت آموزش و پرورش برای اولین بار در نمایشگاه با حمایت ۵۰ درصدی، تصویب ۶ کانون جدید و راهبری ۲۰ کانون دانش، صنعت و بازار، برگزاری بیشتر از یک هزار و ۵۰۰ جلسه و نشست و ۲۰۷ بازدید نیز دیگر دستاوردهای این معاونت در سال ۹۹ بود.

1400/03/06
12:02:50
0.0 / 5
561
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزینیک