انگشت شست سالانه معادل دو ماراتن مسافت رادر شبكه های اجتماعی طی می كند

انگشت شست سالانه معادل دو ماراتن مسافت رادر شبكه های اجتماعی طی می كند

به گزارش آزینیک یک تحقیق جدید نشان داده است که به صورت متوسط انگشت شست انسان با پیمایش در شبکه های اجتماعی، سالانه معادل دو ماراتن (۵۲ مایل) سفر می کند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان آژانس بازاریابی «ایلک» ( Ilk ) این محاسبه را بر طبق این ارزیابی انجام داده اند که هر نفر روزانه ۴۹ دقیقه را در شبکه های اجتماعی سپری می کند.
شرکت «لیدز » (Leeds) هم برای کمک به تجسم این موضوع، یک شبیه ساز آنلاین تعاملی به نام Thumb Run برای موبایل بوجود آورده است.
Thumb Run دارای یک انگشت شست مجهز به چرخ دنده است که راه خویش را در یک مسابقه دیجیتال باز می کند.
«راب جونز»، مدیر روابط عمومی آژانس بازاریابی «ایلک» ( Ilk ) اظهار داشت: هیچ رازی بر کسی پوشیده نیست که خیلی از ما وقت زیادی را در تلفن های همراه خود صرف می نماییم اما مسافت زیادی که شست های ما در یک سال معمولی طی می کند، تعجب آور است.
وی اضافه کرد: هدف ما این بود که نشان دهیم نقش رسانه های اجتماعی در زندگی چه به صورت سرگرمی، چه برای دسترسی به اطلاعات مهم یا ارتباط با خانواده و دوستان تا چه اندازه بزرگ است.
استفاده بیش از اندازه از تلفن های هوشمند می تواند همینطور سبب مبتلا شدن به عارضا ای به نام «شست پیامک زن» شود که این وضعیت سبب گرفتگی عضله انگشت شست، التهاب یا ماندن آن در حالت خمیده می شود. از طرفی حرکت غیرطبیعی و تکراری استخوان شست می تواند سبب بروز درد و حتی در نهایت آرتروز شود.
دکتر Eugene Y. Tsai، متخصص بیمارستان Cedars-Sinai در لس آنجلس، می گوید: استفاده بیش از اندازه از انگشت شست سبب ملتهب شدن تاندون این انگشت می شود.
ابتلا به وضعیت انگشت پیامک زن بیشتر با تلفن های همراه کوچکتر ارتباط دارد؛ این در شرایطی است که تلفن های هوشمند بزرگتر و تبلت ها معمولاً سبب درد انگشتان و مچ دست می شوند.


1400/03/02
22:03:17
0.0 / 5
780
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک