اولین هكاتون صنایع معدنی

اولین هكاتون صنایع معدنی

آزینیک: اولین هکاتون صنایع معدنی ایران خردادماه امسال با هدف توسعه فناوری های دیجیتال این حوزه انجام می شود.


هکاتون (Hackathon) رویدادی است که در آن تعدادی از برنامه نویسان، طراحان گرافیک، مدیران پروژه و طراحان واسط کاربری که درگیر توسعه نرم افزار هستند برای رسیدن به هدف خاصی دوریکدیگر جمع می شوند. در بیشتر موارد، هکاتون ها با هدف ایجاد یک نرم افزار کاربردی و مفید رخ می دهند.
بر همین اساس ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اولین هکاتون این حوزه را با همکاری یک مرکز نوآوری و یک شتاب دهنده برگزار کند.
این رویداد با هدف توسعه استفاده از فناوری اینترنت اشیا، یادگیری ماشینی، واقعیت مجازی، در معادن و صنایع معدنی، توسعه و ایجاد نرم افزارها و سیستم پردازش داده های معدنی آنلاین و آفلاین، توسعه فناوری های خودکار و کنترل ازراه دور در مدیریت بخش های مختلف معدنی و صنایع معدنی و افزایش امنیت و بهبود کارایی نیروی انسانی تجهیزات و ماشین آلات صنایع معدنی با بهره بردن از فناوری های دیجیتال برگزار می گردد.
مخاطبان این رویداد «فعالان و علاقه مندان به حوزه برنامه نویسی»، «فعالان و علاقه مندان به حوزه صنایع معدنی، «افراد مشتاق حوزه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار» و «افراد دارای ایده در حوزه تحول دیجیتال و هوشمند سازی صنایع معدنی» هستند.
هکاتون صنایع معدنی در حقیقت فرصتی است که شرکتها و صنایع بواسطه آن می توانند یک رویداد طوفان فکری غیر مغرضانه ایجاد کنند که در آن راهکارهای ممکن را مورد بررسی قرار داده و صاحبان ایده را آموزش دهند و در نهایت از تخصص دیجیتال آنها برای مشکلات واقعی صنعت بهره مند شوند.
فناوری های دیجیتال، تجزیه و تحلیل داده ها و اتوماسیون همراه با یکپارچه سازی، فرصت های هیجان انگیزی برای صنعت معدن به وجود آورده اند. این فناوری ها کمک شایانی به بهبود نتایج ایمنی و محیطی، افزایش راندمان، ارتقاء چرخه زندگی تجهیزات، کاهش ریسک اکتشاف و غیره کرده اند.
به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا طبق اعلام روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری، مهلت ثبت نام در این رویداد که با هدف به کارگیری فناوری های نوظهور در صنایع معدنی و حرکت صنعت به سمت تحول دیجیتال برگزار می گردد تا ۱۹ خردادماه سال جاری است.منبع:

1400/02/31
15:03:24
0.0 / 5
952
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزینیک