در رویداد صندوق نوآوری مطرح شد؛

ماجرای شركت دانش بنیان وزیر علوم كه محل دپوی ماشین آلات شد

ماجرای شركت دانش بنیان وزیر علوم كه محل دپوی ماشین آلات شد

به گزارش آزینیک وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ضمن بیان ماجرای شرکت دانش بنیان خود، بر لزوم تقویت شرکتهای دانش بنیان از نظر مالی تاکید نمود.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، منصور غلامی امروز در رویداد «پیوند» که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: کلیه مجموعه دانشگاهی کشور شامل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر نهادهای علمی تولید کنندگان علم هستند.
وی اضافه کرد: فناوری های حاصل از علم و دانش بطور قطع راهگشایی برای رفاه، توسعه و امنیت در سطح ملی و جهانی هستند.
وزیر علوم افزود: ما با ارزیابی هایی که داریم می توانیم بگوییم در ۴۲ سال گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی، روند رو به شتاب و قابل قبولی را در حوزه های علم و فناوری داشته ایم.
وی با اشاره به اینکه ما امروز قادریم که در همه حوزه های علمی و فناوری نیروی کارشناس تربیت نماییم، اظهار داشت: اما این تربیت نیروی انسانی به این معنا نیست که از روابط بین الملل بی نیاز باشیم، بلکه نیاز است با توسعه تعاملات بین المللی به ارتقاء انتشار علمی کمک نماییم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تکیه بر این که حالا همه استان ها مراکز رشد و پارک های علم و فناوری دارند، اظهار داشت: به واسطه این مراکز، صاحبان ایده و فناوران می توانند رشد کنند.
وی ضمن اشاره به برگزاری رویداد پیوند اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۲۰۰ شتابدهنده در کشور بوجود آمده که می توانند اتصال دهنده مراکز علمی به بخش های اکوسیستم نوآوری کشور باشند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: سال ۵۸ حرکت جدی برای شرکتهای دانش بنیان متشکل از فارغ التحصیلان صورت گرفت که موفق نبود؛ من خودم در سال ۶۸ شرکتی دانش بنیان را راه اندازی کردم که پس از ۳ سال به علت مسائل مالی، زمین خورد و الان هم محل دپوی ماشین آلات صنعتی است.
وی با اشاره به اینکه ازاین رو تأمین مالی شرکتها سهم بسزایی در بقای آنها دارد، تصریح کرد: بطور قطع اقدامات صورت گرفته در تقویت اکوسیستم نوآوری کشور، منشأ خیر و برکت برای شرکتهای دانش بنیان است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: ما در حوزه زیست فناوری هم سرمایه ها و ثروت هایی داریم، چونکه خلقت بشر بر پلت فرم زیست فناوری شکل گرفته و تا آخر بشر هم استفاده از این فناوری مثمر ثمر است، بنابراین امیدواریم از این موهبت به خوبی استفاده نماییم.

1400/02/28
21:49:09
0.0 / 5
830
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان آزینیك
آزینیک