همكاری بین المللی در زمینه توسعه فناوری حوزه باغبانی شكل گرفت

همكاری بین المللی در زمینه توسعه فناوری حوزه باغبانی شكل گرفت

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی سلسله رویدادهای بین المللی حوزه کشاورزی ایران - هلند را با مشارکت دانشگاه واخنینگن این کشور و با هدف توسعه فناورانه حوزه باغبانی در اردیبهشت ماه سالجاری برگزار می کنند.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محققان بخش کشاورزی معتقدند تکنولوژی های جدید همه زندگی بشر همچون صنعت کشاورزی را احاطه کرده است که با نفوذ هرچه بیشتر این تکنولوژی ها میتوان کشاورزی پایدارتری را ایجاد کرد تا بدین سان منابع غذایی پایدار و سالمی در اختیار مصرف کنندگان قرار داد. این رویداد هم در جهت تحقق همین هدف برگزار می شود.
هدف از برگزاری این رویداد، ارتقای صنعت باغبانی هوشمند در کشور است. این هدف به شکل گیری یک همکاری مشترک با کشور هلند منجر گردیده است و اولین رویداد از این وبینار با حضور محققان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و اساتید دانشگاه واخنینگن در این دانشگاه به صورت مجازی برگزار می گردد.
این رویداد با موضوع هایی مانند «باغبانی گلخانه ای»، «مدیریت اقتصادی سیستم های باغبانی گلخانه ای» و «مدیریت زنجیره پشتیبانی کشاورزی گلخانه ای» برگزار می گردد.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی http: //biodc.isti.ir/ رجوع کنند.
منبع:

1400/02/26
20:04:23
0.0 / 5
755
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزینیک