كنگره بین المللی طب تولید مثل در یزد شروع به كار كرد

كنگره بین المللی طب تولید مثل در یزد شروع به كار كرد

ایرنا- نهمین کنگره بین المللی و جشنواره دانشجویی طب تولید مثل شامگاه پنجشنبه به صورت مجازی در یزد شروع به کار کرد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایرنا، این کنگره با هدف تشویق و ایجاد انگیزه در میان دانشجویان این رشته تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری به میزبانی پژوهشکده علوم تولید مثل یزد ادامه دارد.
دانشجویان در زمان برگزاری جشنواره فرصت دارند از سخنرانی ۱۰ شخصیت علمی جهان در زمینه های ناباروری و جنین شناسی بهره مند شوند و از ۵۰۰ مقاله رسیده به دبیرخانه ۵۷ اثر به صورت سخنرانی و ۲۰۵ اثر به صورت پوستر در این ۲ کنگره ارائه می شود.
مقاله های ارائه شده به این دبیرخانه با محورهای اصلی کنگره شامل زنان و ناباروری، جنین شناسی، تکنیک های کمک باروری، اورولوژی، آندرولوژی، ژنتیک تولید مثل، سلول های بنیادی، نانوتکنولوژی و مهندسی بافت و کووید ۱۹ و طب تولید مثل به زبان انگلیسی است.
در این کنگره همینطور به ۱۵ مقاله برگزیده دانشجویی جوایزی داده می شود.
همچنین چهارمین کنگره بین المللی ژنتیک روزهای ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه جاری به علت انتشار کرونا به صورت ویدیوکنفرانس با حضور شرکت کنندگانی از داخل و برخی محققان خارجی به میزبانی پژوهشکده علوم تولید مثل یزد برگزار می گردد.
فعالیت های پژوهشکده علوم تولید مثل دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در زمینه درمان ناباروری از اواخر دهه ۶۰ شروع شد و اولین نوزاد حاصل از درمان انجام شده از جانب این مرکز ۱۵ دیماه سال ۱۳۶۸ متولد شد که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یزد در ۲ سال گذشته پیشنهاد ثبت این روز در تقویم رسمی کشور با عنوان روز ملی درمان نوین ناباروری را به وزارت بهداست، درمان و آموزش پزشکی ارائه کردند.
منبع:

1400/02/26
14:47:59
0.0 / 5
876
تگهای خبر: آموزش , تكنولوژی , دانشگاه
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزینیک